Ogłoszenia parafialne

. Zapraszamy na naszą stronę na facebook’u 🙂

Msze Święte w naszej parafii:
w niedziele o godz. 9.00 i 11.00
w dni powszednie o godz. 17.00.

Adoracja Najświętszego Sakramentu:
od poniedziałku do piątku, godz.  16.30 – 17.00.

Spowiedź:
codziennie 20 min. przed Mszą Świętą.

Modlitwa do Matki Bożej Wniebowziętej – Patronki parafii
w każdą środę po Mszy Świętej

 

Uroczystość Chrystusa Króla Wszechświata                     26 listopada 2023

1. Dziś uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata. Kościół obchodzi tę uroczystość w ostatnią niedzielę roku kościelnego dla podkreślenia, że w Chrystusie wszystko ma swój początek i w Nim wszystko będzie miało swoje ukoronowanie.

Po Mszy o godz. 9.oo wystawienie Najświętszego Sakramentu i Litania do Najświętszego Serca Pana Jezusa oraz Akt poświęcenia rodzaju ludzkiego Sercu Pana Jezusa. Za udział w tym nabożeństwie możemy uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.

2. W tym tygodniu przypadają pierwsze dni miesiąca.

W piątek odwiedziny chorych od godz. 9.00; wystawienie Najświętszego Sakramentu od godz. 16.30, możliwość spowiedzi; Msza św. o 17.00 i nabożeństwo ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa.

I sobota – dzień wynagradzający Niepokalanemu Sercu Maryi za grzechy i znieważenia; wystawienie Najświętszego Sakramentu w ciszy od godz. 16.30, po Mszy wspólny różaniec. W I soboty miesiąca modlimy się za ludzi zniewolonych, uwikłanych w nałogi.

Za tydzień I niedziela miesiąca – dzień szczególnej modlitwy za naszą parafię. Po Mszy o 9.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu z modlitwą do MB Wniebowziętej w intencji parafii, i różaniec prowadzony przez KR naszej Parafii. Zakończenie Adoracji po różańcu.

3. W sobotę, 2 grudnia, w par. Podwyższenia Krzyża Św. odbędzie się inauguracja XXII roku modlitwy Dzieła Nieustannej Nowenny Uczniów Jezusa. O godz. 9.00 – Adoracja i Koronka do Ducha Świętego; o godz. 10.00 – Msza św.; po Mszy agapa.

4. W przyszłą niedzielę rozpoczniemy Adwent. Taca przeznaczona będzie na WSD w Ełku.

5. W przyszłą niedzielę odbędzie się spotkanie dla dzieci przygotowujących się do I Komunii Św. i ich rodziców. Zapraszam na Mszę Św. o godz. 11.00.

6. Dziękuję za modlitwę w intencji naszej parafii i składane ofiary.

7. Dziękuję za posprzątanie kościoła, dziękuję za złożoną ofiarę.
W sobotę proszę o posprzątanie świątyni mieszkańców Osiedla Lesk 7 kl. II.

8. Do nabycia są świece Caritas w ramach Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom w cenie 20 zł. Zebrane fundusze są przeznaczone na dofinansowanie przez Caritas edukacji, leczenia i wypoczynku dzieci i młodzieży z ubogich rodzin.

 

 

Osoby chore na celiakię mogą przyjmować Komunię Św. o niskiej zawartości glutenu. Proszę, aby te osoby zgłosiły się do zakrystii.