Ogłoszenia parafialne

. Zapraszamy na naszą stronę na facebook’u 🙂

Msze Święte w naszej parafii:
w niedziele o godz. 9.00 i 11.00
w dni powszednie o godz. 17.00.

Adoracja Najświętszego Sakramentu:
od poniedziałku do piątku, godz.  16.30 – 17.00.

Spowiedź:
codziennie 30 min. przed Mszą Świętą.

Modlitwa do Matki Bożej Wniebowziętej – Patronki parafii
w każdą środę po Mszy Świętej

XV NIEDZIELA ZWYKŁA 14.07.2024

  1. Zachęcam do uczestnictwa w pielgrzymce pieszej na Jasną Górę. Zapisy u ks. Przewodnika. Telefon na plakacie w gablocie.

  2. 25 lipca (w czwartek za tydzień) przypada wspomnienie św. Krzysztofa patrona kierowców. Jest to dzień w ciągu tygodnia i ze względu na obowiązki pewnie nie wszyscy mogą przybyć, dlatego błogosławieństwo pojazdów odbędzie się w przyszłą niedzielę po Mszach św. Ofiary zebrane podczas błogosławieństwa będą przeznaczone na środki lokomocji dla misjonarzy.

  3. Dziękuję za przygotowanie kościoła na dzisiejszą niedzielę mieszkańcom bl. 5 kl. I, w następną niedzielę prosimy mieszkańców bl. 5 kl. II.

  4. Zbliża się odpust parafialny, który w tym roku przypada w czwartek jak zwykle 15 sierpnia. W tym roku nasze świętowanie rozpoczniemy w środę wieczorem- Wigilią uroczystości Wniebowzięcia NMP. Najpierw odbędzie się część modlitewna- różaniec ze śpiewami maryjnymi, następnie agapa.W czwartek, to znaczy w dniu uroczystości, będzie celebrowana Msza Św. o godz. 9.00 i 11.00 (Msza Św. odpustowa z procesją).

W związku z powyższym,  w poniedziałek 22 lipca  odbędzie się spotkanie Rad Parafialnych i wszystkich, którzy w jakikolwiek sposób chcieliby pomóc w przygotowaniu odpustu parafialnego (chodzi o część modlitewną jak również przygotowanie kościoła, terenu przy kościele, przygotowanie agapy). Każdy jest mile widziany. Liczę na otwartość szczególnie nowych osób, które jeszcze nie odważyły się zaangażować w Parafii. Z góry dziękuję za wszelką pomoc.

  1.  Życzę wszystkim Parafianom oraz Gościom błogosławionej niedzieli i całego tygodnia.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Osoby chore na celiakię mogą przyjmować Komunię Św. o niskiej zawartości glutenu. Proszę, aby te osoby zgłosiły się do zakrystii.