Ogłoszenia parafialne

. Zapraszamy na naszą stronę na facebook’u 🙂

Uroczystość Trójcy Świętej           4 czerwca 2023

Zmarł ks. Janusz Niedźwiecki, proboszcz tej parafii w latach 2006-2010. Msza w Jego intencji w Boże Ciało na Mszy o godz. 11.00. Wieczny odpoczynek…

Serdecznie dziękujemy ks. Andrzejowi Surdykowskiemu z Centrum Ewangelizacji Dobrego Pasterza z diecezji łomżyńskiej, za dzisiejszą obecność pośród nas i wprowadzenie nas w czas Misji Parafialnych, które będziemy przeżywali za dwa tygodnia, w dniach 18-21 czerwca.

1. Dzisiaj, w uroczystość Trójcy Przenajświętszej, ze szczególną czcią Kościół wypowiada modlitwę: „Chwała Ojcu i Synowi, i Duchowi Świętemu…”. Kiedy pobożnie wykonujemy znak krzyża, modlitewnie wielbimy Trójcę Przenajświętszą – jednego Boga w trzech Osobach.

2. W poniedziałek po Mszy zapraszam na spotkanie Przyjaciół Maryi, które odbędzie się przy kościele.

3. W najbliższy czwartek, 8 czerwca, w liturgii będziemy celebrowali uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa – Boże Ciało. Będziemy dziękować Bogu za dar Eucharystii, będziemy prosić Chrystusa o błogosławieństwo i pokój. Udział w procesji eucharystycznej jest publicznym wyznaniem wiary w to, że Jezus jest wśród nas, że jest w naszym życiu zawsze obecny. Zachęcam Was do udekorowania okien i balkonów Waszych mieszkań i domów, ale przede wszystkim otwórzmy Jezusowi nasze serca, aby mogło je opromienić Jego błogosławieństwo.
Do udziału w procesji zapraszam dzieci I Komunijne (w albach), zapraszam dziewczynki do sypania kwiatów, ministrantów, w sposób szczególny zapraszam dzieci, które w tym roku obchodzą 1. rocznicę swojej Komunii.

W Boże Ciało Msze św. o godz. 9.00 i 11.00, po której wyruszy procesja eucharystyczna po ulicach naszego Osiedla. O przygotowanie ołtarzy proszę:

1) kaplica MB Fatimskiej przy kościele – przygotowują mieszkańcy wsi Imionki
2) brama przy posesji p. Kwiatkowskich – przygotowują mieszkańcy bloku 5
.              przejdziemy między blokami 11 i 9
3) szczyt bloku 13 – przygotowują mieszkańcy bloku 15
.             przejdziemy między blokami 5 i 3
4) krzyż przy bloku 16 – przygotowują mieszkańcy bloku 12.
Zakończenie procesji przy krzyżu.

4. W Boże Ciało, w godzinach wieczornych odbędzie się kolejny Olecki Wieczór Uwielbienia Chrystusa obecnego w Najświętszym Sakramencie, organizowany przez par. pw. Podwyższenia Krzyża Świętego. Obecny będzie bp Dariusz Zalewski. Początek spotkania o godz. 19.00. na Placu Wolności. Zapraszamy!

5. Zapraszam na nabożeństwa czerwcowe codziennie po Mszy o godz. 17.00.

6. Dziękuję za modlitwę w intencji naszej parafii i składane ofiary.
Dziękuję panom: Waldemarowi, Zdzisławowi i Tadeuszowi za odświeżenie krzyża misyjnego oraz za pomoc w pracach fizycznych przy kościele.

7. Dziękuję mieszkańcom OL 19 kl. II za posprzątanie kościoła i za złożoną ofiarę. W przyszłą sobotę proszę o posprzątanie kościoła mieszkańców OL 21 kl. I.

8. W przyszłą niedzielę taca będzie przeznaczona na WSD w Ełku.

9. Zachęcam do zapisywania się na wyjazd na III Kongresu Ruchów, Wspólnot i Stowarzyszeń Kościelnych Diecezji Ełckiej, który odbędzie się w sobotę 17 czerwca w Ełku.

10. Organizowany jest wyjazd dla dzieci i dorosłych do Sanktuarium Matki Boskiej w Sejnach, dnia 1 lipca, w sobotę. W programie wyjazdu: Msza Święta w kościele w Sejnach w kaplicy przed Figurą Matki Bożej; zwiedzanie z przewodnikiem Muzeum Kresów Rzeczypospolitej Obojga Narodów w Sejnach, które zostało uroczyście otwarte w maju br.; ognisko, gry i zabawy. Koszt wyjazdu: 70 zł. Zapisy do 18 czerwca.

11. Ogłaszamy konkurs plastyczny pt. Moja Parafia z okazji jubileuszu 25-lecia istnienia naszej parafii.
Prace będą oceniane w czterech kategoriach:
.     I – dzieci z klasy 0–3 szkoły podstawowej oraz młodsze;
.     II- dzieci z klasy 4–6 szkoły podstawowej;
.     III – młodzież klas 7-8 szkoły podstawowej, uczniowie szkół ponadpodstawowych;
.     IV- dorośli parafianie.
Każda praca powinna odzwierciedlać kościół parafialny (wygląd zewnętrzny lub wnętrze) bądź inne obiekty sakralne naszej Parafii (krzyże przydrożne, kapliczki) lub wydarzenie z historii parafii, które pozostało w pamięci uczestnika.
Uczestnicy wykonują pracę w formacie A3 (na kartce, brystolu, kartonie), wybranymi przez siebie technikami plastycznymi (rysowanie, malowanie, wyklejanie, kolaż, pastel, itp.).
Termin złożenia prac – 2 lipca 2023r.

 

 

Planowana jest pielgrzymka autokarowa do Medjugorie, w dniach 7-15 września 2023r. Koszt 800zł + 250 euro. Organizuje: biuro pielgrzymkowo-turystyczne Emanuel z Ełku. Szczegóły w gablocie. Zapisy w zakrystii.

Msze Święte w naszej parafii:
w niedziele o godz. 8.30 – 10.00 – 11.30
w dni powszednie o godz. 17.00.

Adoracja Najświętszego Sakramentu
od poniedziałku do piątku, godz.  16.30 – 17.00.

Spowiedź
codziennie 20 min. przed Mszą Świętą.