Ogłoszenia parafialne

. Zapraszamy na naszą stronę na facebook’u 🙂

 

IV Niedziela Wielkiego Postu           19 marca 2023

1. Dzisiejsza to czwarta niedziela Wielkiego Postu, w tradycji Kościoła nazywamy ją Niedzielą Laetare, czyli niedzielą radości. W połowie Wielkiego Postu Kościół wzywa wiernych do radości, aby wszyscy podejmujący trud przemiany serca wytrwali w tym niełatwym codziennym wysiłku.

2. Zapraszam na nabożeństwa pokutne w okresie Wielkiego Postu:

Gorzkie Żale – w niedzielę po Mszy Św. o godzinie 8.30

Droga Krzyżowa – w piątek o godz. 16.30 (drogę krzyżową poprowadzą żeńskie Koła Różańcowe)

Adoracja Najświętszego Sakramentu – od poniedziałku do czwartku od godz. 16.30 (możliwość spowiedzi)

Taca w piątki Wielkiego Postu przeznaczona na duszpasterstwo dzieci.

3. W tym roku wyjątkowo w poniedziałek, 20 marca, Kościół będzie obchodził uroczystość Świętego Józefa, Oblubieńca Najświętszej Maryi Panny i opiekuna Pana Jezusa. Zwykle przypada 19 marca, ale z powodu przypadającej akurat niedzieli zgodnie z zasadami kalendarza liturgicznego została przeniesiona właśnie na poniedziałek. Papież Pius IX w 1870 roku ogłosił go patronem Kościoła powszechnego i rodzin chrześcijańskich. Podczas Mszy Świętej o godz. 17.00 tego dnia przez wstawiennictwo Opiekuna Najświętszej Rodziny będziemy się modlić za mężów i ojców z naszej wspólnoty parafialnej i o godne wypełnianie przez nich swojego powołania.

4. W sobotę, 25 marca, uroczystość Zwiastowania Pańskiego. W naszej parafii to także początek rekolekcji wielkopostnych, na które serdecznie zapraszam. Poprowadzi je ks. Radosław Orchowski, wikariusz par. Św. Aleksandra w Suwałkach.

Msze święte w sobotę o godz. 11.00 i 17.00. Po wieczornej Mszy Świętej wieczór uwielbienia, będziemy tradycyjnie gościli Zespół Uwielbienia z Ełku. Tego dnia będzie możliwość skorzystania ze spowiedzi świętej. W niedzielę drugi dzień rekolekcji.

5. Uroczystość Zwiastowania Pańskiego jest zarazem Dniem Świętości Życia i Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego. Dzieło Duchowej Adopcji to codzienna modlitwa w intencji dziecka zagrożonego zabiciem w łonie matki. Trwa dziewięć miesięcy i polega na codziennym odmawianiu jednej tajemnicy różańcowej oraz krótkiej modlitwy w intencji dziecka i jego rodziców. W tym dniu osoby, które pragną podjąć się zadania modlitwy, będą mogły rozpocząć swoją dziewięciomiesięczną nowennę. Zainteresowani mogą zabrać specjalnie przygotowaną ulotkę, zawierającą potrzebne informacje i teksty do złożenia przyrzeczeń duchowej adopcji. Przystąpienia do Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego będzie można dokonać w sobotę podczas Mszy Świętych.

6. Wydarzenia duszpasterskie:

Wizytacja kanoniczna: w niedzielę Miłosierdzia, 16 kwietnia. Wizytacji dokona bpDariusz Zalewski, biskup pomocniczy naszej diecezji. Msze Święte w porządku niedzielnym, po Mszy o 11.30 spotkanie z dziećmi (komunijne, schola dziecięca, ministranci); 15.00 w kościele Koronka do Bożego Miłosierdzia i spotkanie z członkami wspólnot parafialnych, które istnieją przy naszej parafii (Żywy Różaniec – 3 Róże, Modlitwa Rodziców za dzieci, DNNUJ, Przyjaciele Maryi, Margaretka, Grupa liturgiczna, chór parafialny); 16.00 spotkanie Rady Parafialnej i Ekonomicznej.

Misje parafialne: Jest w Polsce tradycja, aby co kilka lat przeprowadzać misje parafialne. Bywa, że są one organizowane przed jakimiś ważnymi wydarzeniami w życiu parafii. Pierwsze Misje parafialne miały miejsce tuż przed powołaniem tej parafii do istnienia (1998r.). Uroczyste rekolekcje były również przy nawiedzeniu Obrazu Jezusa Miłosiernego i Obrazu MB Częstochowskiej. W tym roku przeżywamy 25.lecie powołania naszej parafii – to dobra okazja by odnowić i pogłębić naszą wiarę.

Misje będą miały miejsce w dniach 18-21 czerwca (niedziela-środa), poprowadzą je księża z Centrum Ewangelizacji Dobrego Pasterza Diecezji Łomżyńskiej.

Odpust parafialny – 15 sierpnia – będzie dniem naszego świętowania Jubileuszu 25lecia istnienia parafii. Głównej Mszy Świętej będzie przewodniczył Bp Dariusz Zalewski. Tego dnia mamy zamiar dokonać poświęcenia figury św. Józefa.

7. Dziękuję za modlitwę w intencji naszej parafii i składane ofiary. Taca na spłatę pożyczki oraz na kwiaty do Grobu Pańskiego za dwa tygodnie, w niedzielę Palmową, 2 kwietnia.

8. Dziękuję p. Tadeuszowi za posprzątanie kościoła. W sobotę proszę o posprzątanie świątyni mieszkańców Osiedla Lesk 11 kl. I (po Mszy Św. o godz. 11.00)

9. Planowana jest pielgrzymka autokarowa do Medjugorie, w dniach 7-15 września 2023r. Koszt 800zł +250 euro. Organizuje: biuro pielgrzymkowo-turystyczne Emanuel z Ełku. Szczegóły w gablocie. Zapisy w zakrystii.

 

Msze Święte w naszej parafii:
w niedziele o godz. 8.30 – 10.00 – 11.30
w dni powszednie o godz. 17.00.

Adoracja Najświętszego Sakramentu
od poniedziałku do piątku, godz.  16.30 – 17.00.

Spowiedź
codziennie 20 min. przed Mszą Świętą.